Para Birimi
TL $

Nasıl Yapılıyor

 

Google Translate ile çevrilmiştir, düşük cümleler olabilir..
Gökyüzü feneri video izlemek için tıklayın.

Itiraf etmelisin, ben gördüm Sky Fenerler birkaç yıl için yaklaşık. Ben em Skylighter burada ilan gördüm. Görüntüler ve kulüp etkinlikleri onları gördük. Ama dürüstçe ben onları asla terk etmedi, çok düşündüm ve ben çok herhangi birini satın almak için cazip değildi .

Ama o zaman onlar için son Skylighter reklam gördüm ve düşündüm, "Ben gökyüzü fenerler nasıl yapılır merak ediyorum." Ya, ben zevk şeyler biri en çok yapılan bir şey öğrenmektir.Seyretmek Bu Old House ve Yeni Yankee Çalıştayı , ben 30 yıldır kendimi bir yaşam için çalışmak bu tür yapıyor olsanız bile, sadece bir şeyler yapmak nasıl görmek için .

Yani, ben Harry bana bazı uçan fenerler göndermek vardı. Onlar benim kapılarına geldiği zaman, ben onları görmek için çok heyecanlıydı. Paketi açtı, çok fazla rüzgar esiyor yoktu emin olmak için ağaç tepelerinden baktı ve ben ilk bir yangın dışında eşim ve torunu hustled.

Kağıt fener nasıl bulmak zevk ve nasıl onu şişirmek ve başlatmak. Ve üçümüz görüş uçtu ve biz bir daha göremedik kadar bakarak dakika sonra kaldırın ve izlerken gerçekten eğlenceli oldu. Sonra hızla bir başka birini aldım ve de başlattı.

Oğlum ve ailesi son Pazar günü geldi ve ben sadece benim torunları için bu yeni oyuncaklar göstermek zorunda biliyordu. Aşağıdaki fotoğraflar her şeyi söylüyor.

 

Kağıt Sıcak Hava Balonu ile Gorskis The Next Generation

Yani, şimdi, benim özgün macera: gökyüzü fenerler nasıl yapmak.

Not: Ben bu ev yapımı kağıt sıcak hava balonları başarıyla sona erdi size söyleyecek değilim. Ancak, herhangi bir pyro proje ile olduğu gibi, ben bazı dersler zor yoldan öğrendim ve ben bazı önemli hataları vardı . Bu sıcak kağıt masal gibi geçinmek göreceksiniz.

 

 

Biraz ters mühendislik ortaya koydu:
Ağırlık uçan bir fener 2.7 gram
Alt kısmında ince bambu çember 45.75 "çevresi, 14.56" çap
Ağırlık çember 0.3 ons (hala üzerine asılı küçük bir kağıt ve tutkal ile)

Bambu "x 1 / 8" 1 / 16

Ince tel X çember bağlı

Tel X mumlu bez ve kağıt "yakıcı" yoluyla "dokuma"

Tel dahil Ons ağırlığında, 0.9 Orijinal Sky Fener Burner,

Tel dahil Ons ağırlığında, 0.9 Orijinal Sky Fener Burner,

Brülör, Z-moda 5 kez tek başına geri katlanmış bir balmumu emdirilmiş bez 2.5 "x 17" parça oluşur.

Mumlu bez her Z-kat arasında ince, kaba-fiber kağıt ağırlığı yaklaşık 40 # kraft beş 2.25 "x 3" parçaları,.

(Bez / kağıt brülör, gül kokusu gibi "güzel," sıralama kokuyor. Belki de bu genç Çinli bayan bazı kokulu parfüm giymişti.)

Not: Ben de balmumu fiber güçlendirilmiş bloklar benzer gökyüzü fener brülörleri gördük.Ben yaptıkları ve bunları çoğaltmak için hiç denemedim nasıl bilmiyorum.

Balonun "bag" beyaz kağıt mendil oluşur. Bu kağıt bir yangın geciktirici ile tedavi edilmiş bir alev dokunduğunda alev almaz. Bu biraz scorches.

Doku kağıt torba, 1.5 gram ağırlığında.

Orada balon oluşturan dört panel (balonlaşma dünya Gores adlı), ve bunlar birlikte bambu kasnağa yapıştırılır.

Gores bir kroki yapıştırma izin kenarlarına eklenen bir bit.

Sky Fener Kağıt Paneli taslağı

Sky Fener Kağıt Paneli Sketch 
(Bir kare = 1 ")

(Herhangi bir gaz kutular veya diğer Yanıcı boşaltılmış aslında benim garaj,), yüksek teknoloji, rüzgarsız rüzgar tüneli bu yangın fenerler biri uçtu. Ben bu yanmış gibi bazı çok ince, hafif bir dize ile bir kilo Çin fener gergin. Yakıt paketi 4.5 dakika boyunca yandı.

"Uçtu" Balonun alt tel "X", tel 0.05 ons adet, bir defada bir eklenir ve zemin garaj katında doğru sarkmaya başlamadan önce 0.25 ons yükü taşıyacak bulundu. 0,25 ons Yani, kağıt fener orijinal ağırlığı 2,7 gram eklenen bu iç hacmi ile bir fener için maksimum 2,95 ons uçan ağırlığı eklendi.

Bu bir kağıt sıcak hava balonu iç hacim ve ısıtılmış hava maksimum taşıma kapasitesi belirler, hem de havanın ne kadar ısıtılır içerebilir.

0.25-Ons Yükünü Taşıma Skylighter Sky Fener

0.25-Ons Yükünü Taşıma Skylighter Sky Fener

Not: Yukarıdaki bilgiler önemlidir. Bu uçan fenerler incelikle uçuş için dengeli ve sadece onları uçmak için izin verecek kadar hafif. Onlar çok daha ağır olsaydı, yere bırakmayın.Aşağıda tarif bazı durumlarda nedeniyle, benim ilk balon, 3.9 gram ağırlığında sona erdi, ve tabii ki uçakla olmazdı .

 

Ben benim yerel Hallmark saklamak için gitti ve farklı renklerde bazı güzel bir kağıt mendil aldı.

Bazı kontrol online aleve dayanıklı kağıt için tasarlanmış ürünler bazı yol açar. Bir şirket, Evrensel Yangın Shield (www.firechemicals.com), Universal Kağıt Shield P-3000, yanmaz kağıt ürünleri için tasarlanmış bir ürün satan. Bazı emretti. Onlar nakliye dahil 30 $, bir litre sprey şişe satıyoruz. Bu, bir düzine kağıt sıcak hava balonları ile ilgili tedavi için yeterli olacaktır.

Mendil ve Yangın Ürün

Mendil ve Yangın Ürün

Ben bir clothesline 4 adet kırmızı kağıt mendil asılı ve doymuş kadar Kağıt Shield ile püskürtülür. Kuru sonra, küçük bir parça kağıt yakmak için çalıştı, ve bu sadece orijinal yangın fener kağıt gibi kavruk, ama yakmayın.

Yangın Çamaşırhane

Yangın "Çamaşırhane"

Not: Bu kağıt fenerler biri yapmak için üçüncü girişimi, ben yukarıda açıklanan adım atlamak için toplandı, sonra balon tedavi edilmezse alt yarısında sprey denemeye karar verdi. Ben biraz benim ısı tabancası ile şişirilmiş ve püskürtme başladı astı. Kağıt mendil, yakında balon mahvediyor, zayıflatmak, sarkma ve yıpranmaya başladı . CRUD! Bir ders öğrendim.

Çamaşırhane gibi asarken süreci en iyi şekilde çalışır karar verdi. Yaprak üst köşelerinde Gores kesip zaman kesilmiş olacak, bu yüzden ben kağıt bazen ne zaman ıslak zayıf olsun çünkü bu alanlarda sprey ve mandal kağıt üzerinden gözyaşı izin yok dizesinden bol gözyaşı.

Uyarı: Kağıt Shield bir asit vardır ve az da olsa somut bir garaj zemin zarar verecektir.Clothesline altında zemin korumak için plastik bir damla kumaş olması en iyisidir. Dumanı solumak veya cilt üzerinde olsun.

Kırmızı doku aleve maruz alır sadece bir parçası olacak, kağıt sıcak hava balonu alt olacaktır. Balonun üst mavi kağıt olacak ve tedavi edilmesi gerekmez.

Elmer en ince çizgili mavi bir parça kırmızı kağıt parçası yapıştırılmış ve dört kez, dört panel panelleri kurumaya bırakın.

Not: Elmer tutkal ile kağıt mendil, kanamaları ıslak eğilimindedir ve çevresindeki diğer şeyler sopa çalışır. Bu sorunu önlemek için bir girişim olarak, benim ilk balon oluştururken sıcak yapıştırıcı kullandı. Bu inşaat sırasında gayet güzel çalıştı, ama bu bebek ateş, balon üstündeki sıcak yapıştırılmış dikişler tamamen gidin . Iç sıcaklığı bu sorun neden olacak kadar yüksek olacaklarını düşünmemiştim. Yanılmışım. (Eşim, Molly, daha sonra o sıcak tutkal kullanarak beni merak bana ve o brülör yakıldı eritecek düşündüm. Oh, iyi.) Kurutulmuş Elmer göre önemli ölçüde daha ağır sıcak tutkal ilk model, aynı zamanda aşırı kilo katkıda bulunmuştur.

Yapıştırma sonra kırmızı ve mavi sayfaları birbirine ve onları kuru izin, yukarıdaki kroki dayanılarak yapılan bir kraft şablonu kullanarak, dört panel makasla kesip. Uzunlamasına yarım kraft kağıt katlama, ve sonra her 6 "desen aktarımı kolaylaştı.

Yukarı Yapıştırıcılı Balon Panelleri Form Kes Doku Bildiriler

Yukarı Yapıştırıcılı Balon Panelleri Form Kes Doku Bildiriler

Sonra fener Tay-fener oluşturmak üzere bir araya Gores tutkalla zaman "çanta" Ben kadar iç worktable, Gores koydu gelişeceğini ve açık. (Gore dış sadece ben iyi görünüyor düşünüyorum bu tarafında olan.) Sonra, ilk kan üstüne, yukarı dışında, bir kan koydu aşağı iki tartılır, ve Elmer Kullanıcı bir ince şerit ile birlikte sağ tarafı yapıştırılmış . Bu tablo üzerinden sızıntıları herhangi bir tutkal sopa olmaz böylece kağıt mumlu vardı.

Daha sonra kendi üzerine katlanmış üzerinde üst Gore gevşek yan yarısının iç tarafına yapıştırılmış ve bu gevşek taraf arasında bazı mumlu kağıt eklenen karşı karşıya olduğunu ve bu üst üste üçüncü kan koydu. Ben, bu iki gevşek kenarları birbirine yapıştırılmış daha mumlu kağıt takılı, katlanmış, üçüncü gore üzerinde gevşek yarısında, dördüncü ve son panel üstüne koydu, ve bu gevşek kenarları yapıştırılmış.

Daha sonra en son adım kendi üzerinde gevşek yarısında, üst, dördüncü Gore katlayın ve gevşek alt yarısı, ilk kan üzerine katlayın ve birlikte tutkal gevşek yarısı. (Bu çok daha karmaşık olduğundan daha geliyor. Bir kez deneyin, tüm mantıklı.)

Sonra ben yapıştırılmış kenarları yukarı çekti ve kapatma tüm mumlu kağıtlar, birbirlerinden ve tablo ayrı paneller yaslanan ve dikişler kurumasına izin.

Yapıştırma Sky Fener Balonlar Hava Yastığı Form Birlikte Gores

Yapıştırma Sky Fener Balon Hava Yastığı Form Birlikte Gores

Başka bir Başarısızlık Not : bunlardan birini inşa etmek için benim ilk girişimi, içeriden dışarı panelleri ile birlikte yapıştırma torba çalıştı . Dikişler kurumaya bırakın ve sonra dikişleri gizli olacak ki, çanta sağ tarafında söndürmeye çalıştı. Bu muhtemelen Tamam çalıştı, ancak fireproofed kırmızı kağıt mendil yangın muamele nedeniyle biraz kırılgan olduğunu ve dışarı içinde açmak için çalıştı, virajlı ve kırışıklıklar gözyaşı ve çatlak başlamış olurdu. Fener ağırlığı arttı net ambalaj bandı, bu gözyaşları tamir etmeye çalışmayın ve gurur duyulacak bir şey çirkin, ve yaptı. Ben sadece dikişler gelecek modellerde çanta dışında izin ve "dönüm iç-dış" adım önlemek için karar verdi.

 

Home Depot, çim ve bahçe bölümünde bazı 1 "çap bambu direkleri vardı. Ben bir tane aldım ve dikkatle ince şeritler halinde bölünmüş. Şeritler aldı ve bu boyutu ile ilgili orijinal fener bambu kadar zımpara ve tıraş bıçağı ile bunu düzeltti. Ben düzgün, dış yan zayıflatmak için istemiyordum çünkü sadece bambu "iç" yan zımparalanabilir. Sonra orijinal aynı çevresi ile bir çember içine o yapıştırılmış.

Bambu Şeritleri & Sky Fener Bambu Hoop Tiki-Torch

Bambu Şeritleri & Sky Fener Bambu Hoop Tiki-Torch

Iyi bambu şeritleri bir başka kaynak, "Tiki-Meşalesi" kutup. Bunlar genellikle Girandola çerçeveleri, tekerlek çerçeveleri ve benzeri bambu şeritler elde etmek için ayrılır. (Veya Harry Gilliam'ın bambu musallat ön bahçesinde bazı yeşil bambu çalabilir.)

 

Ben bazı mavi, endüstriyel kağıt havlu vardı ve ben bazı market-mağaza konserve balmumu erir, balmumu ile havlu ve orijinal yangın fener brülör bulduğu mumlu kumaş çoğaltmak için bir girişim hamile bırakmaya karar verdi.

Uyarı: Konserve (parafin) balmumu çok yanıcı ve sadece bir benmari usulü kısık ateşte eriyen olmalıdır. Bu açık alev veya yüksek ısıya maruz asla kullanılmamalıdır.

Sky-Fener Burner olun Wax ile kaplama Kağıt Havlu

Sky-Fener Burner olun Wax ile kaplama Kağıt Havlu

Ben bu mumlu kağıt havlu bir şerit aldı ve orijinal fener brülör mumlu malzemeden bir şerit yanında yanmış. Her iki örnek, aynı şekilde ve aynı miktarda zaman yandı.

Ben biraz kaba, geri dönüşümlü kraft vardı ve orijinal brülör kağıt tabakaları maç dikdörtgenler halinde kesilmiş. Sonra orijinal brülör maç için mumlu kağıt havlu bazı şeritler kesip, kraft kağıdı, 5 adet mumlu kağıt havlu her katmanı arasında sıkışmış.

Sonra birlikte, brülör katmanları üst üste 4 delik Tığ ile tüm katmanları ile delikli ve deliklerden tel iki adet dişli.

Tel uçları sonra bambu çember etrafına sarılmış ve biter güvenli sıkıca bükülmüş. Çember sonra dikkatle fener doku kağıt torba ucunu yapıştırılmış, tutkal kurumasına izin.

Kağıt-Fener Brülör Montaj ve Bambu Hoop Bu takılması

Kağıt-Fener Brülör Montaj ve Bambu Hoop Bu takılması

Basit bir alternatifi, brülör, sadece bambu kasnağa tel düz bir X yükleyerek yapılabilir. Sonra pamuk topu malzeme gibi şeritler, tel X merkezi üzerinde bol dökümlü, alkol ile doymuş ve balon başlatırken ateşledi olabilir. Alkol yakıt buharlaşır

Uçan Fener Türkiye © 2018
Ucan Fener Produksiyon & Organizasyon Ana Sayfa - Bize ulasin -