Para Birimi
TL $

Sık Sorulan Sorular

 

Sık sorulan Sorular

1. Nasıl uçuyor? (Mantığı nedir?)

Fenerimiz üzerinde bulunan ısıya dayanıklı karbon kağıtdan yapılmış, yukarıya doğru büyüyen balon şeklinin içine, sıcak hava dolması ve sıcak havanın yukarıya doğru yükselmesi mantığıyla havalanmaktadır.

 

2. Nasıl Nereye düşüyor?

İçinde yanan parafin (Mum) bittiğinde ve 'fenerimiz' soğuduktan sonra paraşüt gibi yavaşça aşağıya inecektir.

 

3. Çevreye herhangi bir zararı varmıdır?

%100 çözünürlükte olan hammaddeden yapıldığı için çevreye herhangi bir zararı yoktur. (Balon kısmı karbon kağıt, kasnağı bambu ağacı, olduğundan telleri ile birlikte bir müddet sonra doğada kaybolacaktır.)

 

4. İçinde yanan ateş, yangına sebep olabilir mi?

Havanın rüzgarlı olmasından kaynaklı, fenerimiz savrularak uçmayabilir. işte bu noktada otokontrol söz konusu. Yani eğer fenerimizi yangına sebep olabilecek bir havada uçurmaya kalkarsak, zaten kendisi uçmayacak savrularak bizi tedirgin edecektir. Bu yüzden mümkün olabildiğince az rüzgarlı yada rüzgarsız havalarda uçurulmalı ve keyifle seyredilmelidir. Dengeli bir şekilde yükseldikten sonra herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır.

 

5. Organizasyonlarımız da kullanmak istiyoruz, herhangi bir lisans gerekir mi?

Hayır, ürün ile ilgili kullanım klavuzu paketin içerisinde yer almaktadır. Ancak çocukların yanında bir yetişkin bulunması önerilir.

 

6. Üzerine yazı yazmak, resim yapıştımak istiyorum bu mümkün mü?

Evet fazla ağırlık teşkil etmeyecek şekilde fenerin balon kısmına, kalın uçlu keçeli kalemle yazı yazabilir, logo marka slogan yapıştırabilir, reklam ve tanıtım amaçlı olarak da değerlendirebilirsiniz.

 

7. Herbirinin üzerine ayrı bir harf yazmak suretiyle uçurdum, havada ki konumları ne olacaktır?

Üzerinde ki yazı resim logo, göz görüş mesafesi süresinde görülecektir. Rüzgarın ve soğuk havanın bulunduğu tarafa doğru seyredecek, hiç bir zaman gözden kaybolmayacaktır.  Bu tarz etkinliklerde, akşam üzeri gün batımında görüş mesafesinin arttığı gözlemlenmektedir. Karanlıkta ise uzaklığına göre ufo ışığı gibi zannedilecek ve bir yıldız kayması gibi gökyüzünde sönecektir.

 

8. İple bağlasam  durur mu?

Hayır, herhangi bir ip yada telle bağlamanız durumunda fenerimiz kendi kendini yakabilir. Dengede durması ve havada süzülmesi için bağlı olmaması gerekir.

Uçan Fener Türkiye © 2018
Ucan Fener Produksiyon & Organizasyon Ana Sayfa - Bize ulasin -